Pakume õigusabi elukeskkonna
ja looduse kaitsel

Kliimaõigus noortele - koolitused


KÕK alustas 2022 kevadel tegevustega, mis aitaksid kliimaõigust noortele tutvustada. Peamine osa tegevustest on kolmeosaline koolitussari, mille kohta leiadki infot siit lehelt. Koolitus-arutelud on mõeldud tudengitele ning õpilastele alates progümnaasiumist. Koolitused on TASUTA. Kogu projekti kohta uuri lähemalt siit.

TOIMUNUD KOOLITUSED


Mida saan mina teha kliima heaks?
Aeg: 08.11.2022 kell 15-18 MTÜ Mondo ruumides (Telliskivi 60a/5)
Koolitajad: Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige Madis Vasser ja KÕKi jurist Triin Jäädmaa

Koolitujad. Foto: Bioneer.ee, Janek Jõgisaar


Koolitusel saavad noored vastused sellistele küsimustele:
Millised on noorte võimalused oma tuleviku eest seista ning kliimamuutust puudutavate otsuste tegemisel kaasa rääkida? Millal ja kuidas on seda kõige targem teha? Mida selle juures silmas pidada? Kuidas anda oma sõnum selgelt edasi ning kuidas lükata ümber levinumaid müüte ja eksiarvamusi kliimamuutuse teemal?



Kliimakaebused ja õiguse roll kliimuutusega tegelemises

Foto: Tarmo Treimann
Aeg: 04.10.2022 kell 17-19 MTÜ Mondo ruumides (Telliskivi 60a/5) ja Zoomis
Koolitaja: KÕKi jurist Triin Jäädmaa

Koolitusel saavad noored vastused sellistele küsimustele: Mis on keskkonnaõigus ja kuidas sellest inimestele ja loodusele abi on? Kuidas käsitleb õigus kliimamuutust? Kus on õiguse kitsaskohad, mis on soodustanud ja soodustavad kliimakriisi teket ning kuidas ja kes seda parandada saab? Millised on noorte õiguslikud võimalused oma tuleviku eest seista ja kuidas keskkonnajuristid neid aidata saavad? Mis on kliimakaebused ja milliseid kaebuseid ning lahendeid on kohtutesse jõudnud nii Eestis kui teistes riikides? Miks neid esitatakse ja mis kasu sellest kõigest on?


Miks meil tuleb näha kliimamuutuse seost inimõigustega?
Foto: Tarmo Treimann
Koolituse aeg: 06.06.2022 kell 15.00-16.30 Zoomis
Koolitaja: KÕKi jurist Triin Jäädmaa

Koolitusel saavad noored vastused sellistele küsimustele: Kuidas võib kliimamuutus ohustada meie kõigi inimõigusi? Kas tänased otsused tagavad inimeste elu, tervise ja kodude kaitse muutuva kliima tingimustes? Milliseid otsuseid on vaja, et inimestel oleksid võrdsed võimalused kogu eluks, sõltumata nende vanusest või sellest, millises maailmanurgas nad on sündinud? Milline on juristi nägemus kliimaõiglusest? Millised on inimõigustele tugineva lähenemise eelised ja puudused kliimamuutuse vastases võitluses? Kas me võiksime inimõiguste kõrval silmas pidada ka looduse õigusi?



Lisainfo: Triin Jäädmaa, KÕKi jurist, triin@k6k.ee



1Planet4All projekti kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Sisu eest vastutab Keskkonnaõiguse Keskus ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.